27. Mokslo žurnalistė Goda Raibytė-Aleksa: turiu asmeninio ir profesinio tobulėjimo strategiją

Šį kartą mūsų studijoje svečiuojasi mokslo žurnalistė Goda Raibytė-Aleksa, kuri Lietuvoje yra bene ryškiausia astronomijos naujienų pranešėja bei mokslo tyrinėtoja.

Besiklausant Godos, sudėtingi kosminiai reiškiniai tampa lengvai suprantami, o susidomėjimas šiuo tolimu pasauliu tik išauga. Galime drąsiai teigti, jog tai remiasi į komunikacijos įgūdžių lavinimą bei nuolatinį norą domėtis.

Šiandieną Godai yra tik 34-veri, tačiau jau dabar mokslo žurnalistė gali džiaugtis išskirtiniais profesiniais pasiekimais, vienas jų – darbo patirtis NASA.

Pašnekovė teigia, jog darbo vietą jai pavyko susikurti pačiai, tad „darbų repertuaras neapsiriboja vien žurnalistikos sritimi. Goda rašo knygas, skaito pranešimus bei veda paskaitas mokslininkams, kurių metu moko mokslinės komunikacijos meno. Ji sako, jog visuomenės požiūrį į mokslininkus galima formuoti tik jų pačių rankomis. 

Klausantis kosmoso direktorės suprantame, jog jos meistriškumą lemia strateginis požiūris į savo veiklą.

Kiekvienais metais ji parengia planą, kuriame apžvelgia būsimus tikslus ir jų nuosekliai siekia, o kas penkerius  sukuria asmeninio tobulėjimo strategiją, kuri veikia, kaip orientacinis kompasas, užtikrina nuoseklią profesinę kelionę bei suteikia galimybę lengviau pasakyti „NE“ tiems projektams, kurie nėra jos prioritetas.

Interviu metu kalbame apie meilę mokslui, įdomiausius dalykus kosmoso platybėse ir asmeninio prekinio ženklo augimą, kurį Goda formuoja atsakingai ir strategiškai. Gero klausymo!

 

Šiame pokalbyje Tavęs taip pat laukia:

  • Kaip Goda pateko į NASA?
  • Kasmetinė veiklos strategija – kaip pasakyti „NE“ papildomiems projektams?
  • Kaip atrodo mokslo žurnalistės įprasta diena?
  • Kodėl Goda atsisako pramoginių televizinių projektų?
  • Nuo ko pradėti norint susikurti savo veiklos ir asmeninio tobulėjimo strategiją?
  • 5 esminiai dalykai tiems, kurie galvoja apie asmeninio prekinio ženklo vystymą.

Nori išgirsti daugiau įkvepiančių pokalbių? Prisijunk prie didžiausio verslių moterų Klubo Lietuvoje ir atrask online kursus, seminarus, privačius renginius, palaikančią bendruomenę ir begales kitų galimybių Tavo ir Tavo verslo augimui – www.sheisglowing.lt

Nepraleisk tinklalaidės vedėjos Dovilės Urbanaitės patarimų verslo pradžios, vystymo, socialinės medijos ir asmeninio prekinio vardo kūrimo klausimais – www.instagram.com/dovileco

She Is Glowing podcast’ą įrašome Workland verslo centre įsikūrusioje Podcast Studijoje. Tai jauki erdvė su puikia akustika ir aukštos kokybės įranga, kuria savo garso ir vaizdo įrašams gali pasinaudoti ir Tu! Daugiau informacijos ieškok www.wrkland.com/lt/sprendimai/podcast-studija

Close

LOVE THIS THEME?

ENTER FOR THE OPPORTUNITY
TO WIN A FREE THEME!